szkola
Język francuski PDF Drukuj Email

I. Blog pedagogique "Soyons amis en français"

Od pażdziernika 2008r. nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie: "Blog pedagogiczny w języku framcuskim". Do projektu przystąpiło już 11 szkół z 9 krajów: Francji, Włoch, Argentyny, Czech, Rumunii, Norwegii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych i Polski (nasza szkoła). 
Celem projektu jest propagowanie języka francuskiego, poznawanie różnych kultur, życia codziennego rówieśników z innych krajów, wymiana myśli i poglądów, zyskanie nowych przyjaciół.
Szkołą koordynującą jest liceum z Limoges. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela języka francuskiego piszą artykuły i komentarzedo artykułów na blogach partnerskich.
Zapraszamy do odwiedzania naszego blogu:

Image
http://lewebpedagogique.com/lyceepolonais/


II. "Club de correspondance" - Klub korespondencyjny

Grupa uczniów naszej szkoły koresponduje w języku francuskim pocztą elektroniczną z licealistami z Sardynii, Rumunii i Wybrzeża Kości Słoniowej.
Liczymy, że korespondencja rozszeszy się na inne kraje.
Celem korespondencji jest nauka języka francuskiego, nawiązanie nowych przyjaźni oraz poznanie innych krajów.


Urszula Bartosik

 

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019"

GALERIA

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II

w Zduńskiej Woli

ul. Komisji Edukacji Narodowej 6

tel/fax (43) 823 61 94

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright ©2015 - 2 Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli \ Projekt i wykonanie - Rafał Pietrzak - Tworzenie Stron Internetowych