szkola
Symbole PDF Drukuj Email
1. Szkoła używa pieczęci urzędowej zgodnie z obowiązującymi odrębnymi przepisami.
2. Szkoła posiada własny sztandar nadany dnia 30 czerwca 2006 roku.

 

Opis sztandaru:

Tkanina posiada kształt prostokąta o wymiarach 100 x 110 cm, boku sztandaru z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca są obszyte złotymi frędzlami.

Strona główna - awers płata - jest w kolorze biało-czerwonym. Motywem centralnym jest godło Polski: wizerunek orła białego, o wymiarach 54 x 59 cm, głową zwrócony do drzewca, haftowany srebrnym sztychem, natomiast korona, dziób i szpony orła haftowane są złotym sztychem.

Strona odwrotna - rewers płata - jest w kolorze żółtym. W części środkowej płata znajduje się wizerunek Jana Pawła II haftowany odcieniem złota i brązu, w otoku napis: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. JANA PAWŁA II w ZDUŃSKIEJ WOLI

Drzewiec sztandaru jest wykonany z drewna toczonego, w kolorze dębu. Drzewiec jest dwudzielny, łączony tuleją z białego metalu. Na końcu drzewca umieszczona jest głowica. Głowicę sztandaru stanowi orzeł wykonany z metalu.

3. Szkoła ma własne godło. Jest nim rewers sztandaru naszej szkoły.
4. Uroczystości szkolne z okazji świąt państwowych czy też świąt szkolnych, takich jak uroczystości rozpoczęcia czy zakończenia roku szkolnego oraz uroczystości pożegnania absolwentów naszego liceum, odbywają się z udziałem pocztu sztandarowego według określonego ceremoniału.

Poczet sztandarowy:
1. Poczet sztandarowy pełni funkcję reprezentacyjną.
2. Poczet sztandarowy składa się z dwóch trójek uczniów klas drugich: chorąży - dwóch uczniów, asysta - cztery uczennice.
3. Skład pocztu sztandarowego proponują wychowawcy klas i zatwierdza je Rada Pedagogiczna.
4. Kadencja pocztu trwa jeden rok - począwszy od ślubowania w dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego.
5. Decyzją Rady Pedagogicznej uczniowie mogą być odwołani ze składu pocztu sztandarowego. W takim wypadku należy dokonać kolejnego wyboru.

Powyższy opis w/g obecnego Statutu Szkoły

 

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019"

GALERIA

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II

w Zduńskiej Woli

ul. Komisji Edukacji Narodowej 6

tel/fax (43) 823 61 94

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright ©2015 - 2 Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli \ Projekt i wykonanie - Rafał Pietrzak - Tworzenie Stron Internetowych