szkola
Wojsko w szkole!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Pawelska   
niedziela, 22 października 2017 17:37

W piątek, 20 października zawitało do naszej szkoły wojsko!!! A konkretnie przedstawiciel wojska w osobie przesympatycznego pana kapitana Zbigniewa Suszka z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu. ALE nie martwcie się, pan kapitan nikogo do wojska nie zabrał, opowiadał tylko o możliwościach rozwoju i dalszego kształcenia, jakie daje armia. Wszystkie klasy trzecie miały okazję posłuchać o nowo tworzonych oddziałach wojsk obrony terytorialnej, o służbie kandydackiej, a także zasięgnąć informacji na temat studiów w Wojskowej Akademii Technicznej. I jak się okazuje...zainteresowani byli nie tylko uczniowieWink

 
Konkurs fotograficzny!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Pawelska   
środa, 18 października 2017 12:34

Uwaga uczniowie Jasnej!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zduńskiej Woli zaprosiła nas do udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat zawodów oraz różnorodności środowisk pracy. Zadanie konkursowe polega na zarejestrowaniu obrazu człowieka w działaniu związanym z wykonywaniem pracy zawodowej. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie o wymiarach min. 21x30. Komisja konkursowa wyłoni najlepsze zdjęcia, które wezmą udział w losowaniu nagród. Wyniki konkursu i wręczenie upominków nastąpi na Festiwalu Zawodów - 29.11.2017 r.

Prace można zgłaszać do pani Anny Kornatki i pani Aleksandry Pawelskiej do 10.11.2017 r.

Za aparaty i do dziełaSmile

 
Święto Patrona Szkoły i Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kornatka   
wtorek, 17 października 2017 18:41

W poniedziałek w naszym liceum świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Nauczyciela.Cała społeczność Jasnej podziwiała montaż słowno-muzyczny przedstawiony przez naszą młodzież, a przygotowany pod nadzorem p.Marty Marczewskiej i p.Danuty Drabińskiej. Następnie  przedstawiciele klas pierwszych i drugich wzięli udział w quizie wiedzy o życiu Jana Pawła II. Zwyciężyli uczniowie klasy 1b, drugie miejsce przypadło klasie 2c, a trzecie - 2b.Dla najlepszych były nagrody.

Samorząd szkolny i cała społeczność uczniowska uczciła Święto KEN składając wszytkim nauczycielom i pracownikom szkoły sredeczne życzenia, które zostały "osłodzone" przepysznym ciastkiem dla każdego.Smile Dziękujemy!!!


 
Sportowa jesień trwa. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kornatka   
wtorek, 17 października 2017 16:31

Od początku tego roku szkolnego trwają międzyszkolne zmagania sportowe szkół ponadgimnazjalnych.Dziewczęta z Jasnej do tej pory tworzą powiatową i międzypowiatową czołówkę oraz reprezentują powiat zduńskowolski w zawodach wojewódzkich.

Karolina Piekna 3b i Karolina Barasińska 2b wzięły udział w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych w Uniejowie. Dziewczęta: Barasińska Karolina, Butwicka Natalia, Ciapa Aleksandra, Dorcz Anna, Gogolewska Daria, Kapuściak Justyna, Klimkowska Julia, Kołodziejczyk Wiktoria, Łamek Weronika, Łukaszewska Weronika, Marczewska Gabriela, Mistrzak Martyna, Piękna Karolina, Skrzypecka Martyna, Urbaniak Ksenia, Walasik Wiktoria, Werbicka Weronika reprezentowały szkołę i powiat w Półfinale i Finale Wojewódzkim Ligi LA. Okazało sie ,że jesteśmy 2 drużyną w rejonie , a 12 w województwie łódzkim wśród szkół ponadgimnazjalnych w Lidze LA.Warto wspomnieć także o indywidualnym sukcesie Martyny Skrzypeckiej z 1a w pchnieciu kulą. Nasza uczennica w Finale Wojewódzkim Ligi La zdobyła złoto w tej konkurencji.

Za nami także Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych i nieskromnie mówiąc znów 1 miejsce. Ten sukces zawdzięczamy: Karolinie Pięknej, Weronice Łamek, Natalii Butwickiej, Weronice Łukaszewskiej, Darii Gogolewskiej, Karolinie Barasińskiej, Ksenii Urbaniak, Justynie Kapuściak i wspierającej nas na rezerwie Wiktorii Walasik. W czwartek jedziemy na Półfinał Wojewódzki do Łasku.

Oprócz tego nalezy wspomnieć ,że reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w Mitingu Otwarcia w Elektroniku oraz w Biegach Maksymilianowych i również tam byliśmy na podium. Wszystkim sportowcom GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.POWODZENIA!!!Laughing
 
Europejskie języki na Jasnej... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Pawelska   
wtorek, 10 października 2017 15:21

Dnia 6 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na sali gimnastycznej zorganizowano gry i zabawy z języka niemieckiego. Uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności grając m.in. w memory, głuchy telefon, czy rozwiązując quiz. Za każde rozwiązanie otrzymywali punkty, co pozwoliło nam wyłonić zwycięzców: Michalina Maksymiuk, Klaudia Witkowska, Ania Dorcz i Wiktor Michalski. Zarówno zdobywcy pierwszego miejsca, jak i pozostałe grupy stające na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców II LO.Była to pierwsza i mamy nadzieję nie ostatnia edycja tego projektu w naszej szkole.

Serdeczne podziękowania należą się również "grupie niemieckiej" z klasy III B za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Była zabawa, dużo się działo i nawet dóch godzin lekcyjnych było mało:-)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2015"

SPOT 2LO

GALERIA

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II

w Zduńskiej Woli

ul. Komisji Edukacji Narodowej 6

tel/fax (43) 823 61 94

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright ©2015 - 2 Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli \ Projekt i wykonanie - Rafał Pietrzak - Tworzenie Stron Internetowych