SPOT 2LO

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Biuletyn Informacji Publicznej

GALERIA
2LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Statystyk maturalnych ciąg dalszy.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 23 lipca 2014 09:52

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała kolejne dane po egzaminie dojrzałości. Dotyczą one niemal pół tysiąca szkół w województwie. Średnia zdawalność w Łódzkiem wyniosła 71%, a więc nasi absolwenci uzyskali wynik o 25% wyższy, niż średnia wojewódzka. Jednak dane o zdawalności to nie wszystko. Gazeta ,,Dziennik Łódzki" ( wydanie z 19.07.2014) opublikowała na podstawie informacji uzyskanych z OKE 3 zestawienia najlepszych szkół po obowiązkowych egzaminach pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W każdym zestawieniu znalazło się 8 szkół. Miło nam zakomunikować, że w zestawieniu dotyczącym wyników z języka polskiego nasze liceum znalazło się wśród najlepszych szkół (jako jedyne z rejonu Delegatury Sieradzkiej). Zajęliśmy 8 miejsce ale biorąc pod uwagę,że pierwsze miejsce zajęła szkoła, w której do egzaminu maturalnego przystąpił 1 uczeń i zdał go na 72,86% to możemy być dumni, że na nasze 65,17% zapracowali wszyscy absolwenci w liczbie 136. Pierwsza dziesiątka na pół tysiąca szkół to nie lada sukces. Gratulacje składamy nie tylko uczniom ale przede wszystkim  nauczycielom języka polskiego, bo to ich zaangażowanie, konsekwencja i mistrzostwo zawodowe złożyły się na ten sukces ! Do nas przychodzą  uczniowie nie tylko z najlepszymi świadectwami, a więc trzeba włożyć wiele  trudu, żeby wszystkich dobrze przygotować do egzaminu. Dziękujemy: p.Dorocie Jankowskiej, p.Annie Gabriel, p.Robertowi Pawłowskiemu i p.Wandzie Aleksandrowicz.

 
Świadectwa maturalne już rozdane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 02 lipca 2014 11:28

Z bijącym sercem czekaliśmy na wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Już w czerwcu media podawały niepokojące wieści, że może być bardzo źle. Być może tak było, ale nie u nas.

96% tegorocznych absolwentów odebrało 27 czerwca świadectwa

z rąk Pana Dyrektora i wychowawców. Niektórzy z nich osiągnęli imponujące wyniki 100% poprawnych odpowiedzi z matematyki czy języka angielskiego. Wszyscy zdali egzamin pisemny z języka polskiego i języka angielskiego, a ci, którym nie powiodło się z matematyki mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Teraz trzymamy kciuki za wyniki rekrutacji naszych absolwentów na uczelnie wyższe. Powodzenia!

 
Niech żyją wakacje! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 02 lipca 2014 09:49

Zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.  Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta - Witold Oleszczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców - Marek Grzegorzewski. Pan Dyrektor podsumował osiągnięcia uczniów i nauczycieli, wymienił tych, którzy zdobywali laury w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Najlepsi w nauce i najaktywniejsi w sporcie oraz działalności społecznej otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 42 osoby z klas I i II otrzymały świadectwa z wyróżnieniem,  85 osób otrzymało nagrody książkowe, a Justyna Florczak, która reprezentowała szkołę na eliminacjach ogólnopolskich Olimpiady Teologii Katolickiej otrzymała nagrodę rzeczową od Rady Rodziców. Pan Dyrektor podziękował  Nauczycielom, Rodzicom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, która zaowocowała dobrymi wynikami naszych uczniów. Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIa pod kierunkiem p.Renaty Długosz. A teraz już TYLKO WAKACJE!

 
Uwaga maturzyści! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 18 czerwca 2014 12:16

Rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 27 czerwca od godz.12.00 w sali fizycznej wg następującej kolejności:

klasa 3a - godz. 12.00 - 12.30

klasa 3b - godz.12.30 - 13.00

klasa 3c - godz. 13.00 - 13.30

klasa 3d - godz. 13.30 - 14.00

klasa 3e - godz.14.00 - 14.30

Zapraszamy

 
Akademii Ciekawej Chemii...ciąg dalszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 18 czerwca 2014 12:01

W dniach 02- 04 czerwca br sześcioro uczniów naszej szkoły  z klasy IIc brało udział w warsztatach chemicznych organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.  Młodzi ,,naukowcy" zostali do nich zakwalifikowani dzięki dobrym wynikom  osiągniętym w konkursie Akademii Ciekawej Chemii ( informowaliśmy Was o tym wcześniej).Klaudia Krawczyk, Magda Stolarek, Sylwia Dąbkowska, Raał Olejnik,Mateusz Janowicz i Paula Małocha pod okiem wykładowców UŁ mieli okazję samodzielnie przeprowadzać doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej, organiczneji fizycznej takie jak: próba Tollensa, badanie trwałości kompleksów czy synteza paracetamolu. Warsztaty odbyły się w profesjonalnych laboratoriach Wydziału Chemii UŁ i Katedry Chemii Fizycznej. Opiekunem uczniów jest p.Alina Sudomir.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 18