SPOT 2LO

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2015"

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

GALERIA

Biuletyn Informacji Publicznej
2LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Edukator.pl PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Angerman   
środa, 28 stycznia 2015 07:45

Uczniowie II LO brali udział w "KONKURSIE NA ROZGRZEWKĘ" organizowanego w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Edukacyjnej KURSOR. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli NASK i Fundacji Nauka i Wiedza wyróżniła z naszego liceum Mikołaja Stępnia i Martynę Jagielską z klasy II B. Serdecznie gratulujemy!!!

 
Konkurs "Wszystko o Euro" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Pawelska   
niedziela, 25 stycznia 2015 14:59

Bartosz Kołodziejek, uczeń klasy III a został finalistą konkursu "Wszystko o Euro", organizowanego przez katedrę Międzynarodowych stosunków Gospodarczych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Bartosz znalazł się w finałowej dziesiątce najlepszych z ponad 50 uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
XVII Ranking Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Dzwonik   
czwartek, 15 stycznia 2015 08:12

XVII RANKING FUNDACJI EDUKACYJNEJ "PERSPEKTYWY 2015"

W dniu 14 stycznia 2015 r. ukazał się na internetowych stronach Ranking najlepszych liceów i techników 2015 r.

Ogłasza go Fundacja Edukacyjna PERPEKTYWY 2015.

Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Zasady Rankingu ustala Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni wyższych, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczący komitetów głównych olimpiad. Pracom komisji przewodniczył p. prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

W Ogólnopolskim XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 ocenie poddano 2.291 liceów ogólnokształcących i 1.867 techników, z których wyłoniono najlepszych 500 liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

W kategorii "Licea ogólnokształcące" nasza szkoła II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli zajęła 334 miejsce w kraju, natomiast 28 w województwie łódzkim. Za ww. pozycję otrzymaliśmy tzw. "Brązową tarczę". To bardzo wysoki wynik!!!

W Delegaturze Sieradzkiej Kuratorium Oświaty w Łodzi "Srebrne tarcze" otrzymały: I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu i I LO im. T. Kościuszki we Wieluniu.

Jeżeli chodzi o kategorię "Technika", gratulujemy ZSE w Zduńskiej Woli, który zajął 19 miejsce w kraju oraz 2 miejsce w województwie, zdobywając "Złotą tarcze". ZSE gratulujemy!!!

Serdecznie, z całego serca gratuluję nauczycielom i uczniom naszego liceum za zdobycie tak wysokiej i doskonałej pozycji w Rankingu PERSPEKTYW.

Kochani, jestem z Was dumny!!!

 
Matematyczne pasje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 13 stycznia 2015 12:40

Pięciu trzecioklasistów zakwalifikowało się do wojewódzkiego finału konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki ,,Matematyka - moja pasja".Są to uczniowie klasy 3a: Krzysztof Beme, Sebastian Holewski, Marcin Karwat i Jakub Plichtowski oraz Rafał Olejnik z klasy 3c. 27 stycznia br zmierzą się oni z najlepszymi matematykami ze szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. Będziemy trzymać kciuki za ich udany start. Należy dodać, że nasi uczniowie będą jedynymi przedstawicielami szkół zduńskowolskich w tym finale. Brawo dla nich oraz dla ich opiekunek: p.Renaty Długosz i p.Agnieszki Raczyńskiej.

 
Potrafimy pomagać PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
poniedziałek, 12 stycznia 2015 13:56

W ogólnopolskim konkursie ,,Solidarna szkoła"  również w tym roku znależliśmy się w krajowej czołówce. Fundacja Świętego Mikołaja w ramach której pozyskujemy środki na stypendia dla naszych uczniów wysoko oceniła pracę  wolontariuszy i ich opiekunki - p.Katarzyny Półgrabi. Jako szkoła zajęliśmy III miejsce w Polsce i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1500 zł na dodatkowe stypendium w roku szkolnym 2015/2016. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w pracę na rzecz fundacji oraz nauczycielce koordynującej ich pracę.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 24