szkola
NASZA BIBLIOTEKA OTRZYMAŁA WSPARCIE FINANSOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Angerman   
środa, 15 marca 2017 13:24

W listopadzie 2016 roku nasza szkoła złożyła za pośrednictwem Starostwa Powiatowego wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej   w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To program rządowy dotyczący wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa, w tym zakup nowości wydawniczych.

Ku naszej wielkiej radości znaleźliśmy się w gronie szkół, którym to dofinansowanie zostało w 2017 roku przyznane.

Mamy więc teraz  szansę wzbogacić  szkolny księgozbiór o wiele nowych  książek, które uatrakcyjnią ofertę naszej biblioteki ponieważ ich  dobór  zgodny będzie z zainteresowaniami i sugestiami  młodzieży. Planowane zakupy książek będą bowiem konsultowane przede wszystkim z uczniami , ale także z ich rodzicami i nauczycielami.


 
Znamy zwycięzców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gabriel   
niedziela, 05 marca 2017 17:40

IV powiatowy Konkurs Języka Angielskiego już za nami.Dziękujemy wszystkim za przybycie, a zwycięzcom gratulujemy

Do konkursu przystąpiły Publiczne Gimnazja nr 1,2,4 oraz Gimnazja z Janiszewic, Szadku i na Czechach.
Patronami konkursu są Starosta Powiatu Zduńskowolskiego, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego i WODN w Sieradzu.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe, Wydawnictwa Oxford i Macmillan, Księgarnia Językowa "STOMPEL" z Łodzi oraz Centrum Integracji Ratusz.

 
Festiwal Frankofonii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gabriel   
sobota, 04 marca 2017 14:56

Wszystkich sympatyków języka francuskiego zapraszamy na III edycję festiwalu :)

 
Nasi na konkursach przedmiotowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
sobota, 04 marca 2017 09:48

Przedstawiamy finalistów i laureatów konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie a nasi uczniowie znakomicie się na nich zaprezentowali:

Wojewódzki Konkurs Matematyczny ,,Matematyka - moja pasja"

udział w finale: Piotr Plichtowski - kl.IIIa, Justyna Szymczak - kl.IIIc

Opiekunowie:p.Agnieszka Raczyńska, p.Renata Długosz

Kontrdyktando:  tytuł Mistrza Ortografii - Martyna Kaspar kl. Ib

Opiekun: p.Anna Gabriel

Ogólnopolski Konkurs ,,Pudełko moich marzeń" - kategoria literacka -proza - Michalina Nowicka - kl.IId

Opiekun: p.Wanda Aleksandrowicz

Konkurs ,,E(x)plory 2017 - zakwalifikowanie do etapu reginalnego ( konkurs ciągle trwa):

Kinga Walczak i Mateusz Matczak - kl.IIc. Temat ich pracy: ,,Rola śledziony w walce z chorobami nowotworowymi"

Opiekun: p.Lucyna Pola

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!

 
Nasi na olimpiadach przedmiotowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
sobota, 04 marca 2017 09:15

Rywalizacja uczestników olimpiad przedmiotowych jeszcze się nie zakończyła ale chcielibyśmy przedstawić naszych reprezentantów na eliminacjach okręgowych, którzy podjęli ogromny trud przygotowania się do olimpiady, zmierzyli się nie tylko z innymi uczestnikami ale także ze stresem, który nieodłącznie towarzyszy wszystkim formom rywalizacji. Dziękujemy nauczycielom- opiekunom olimpijczyków, którzy czuwali nad ich przygotowaniem i towarzyszyli im w czasie wyjazdów na eliminacje.

Olimpiada Historyczna:

- Mateusz Maćkowski - kl. Ib - zakwalifikował się do II etapu ( ustnego) eliminacji okręgowych

- Cezary Klimkowski - kl. IIIb

- Natalia Maląg - kl. IIId

Opiekunowie: p.Magdalena Wajman, p.Jolanta Fidler

Olimpiada Geograficzna:

- Mateusz Maćkowski - kl.Ib - zakwalifikował się do II etapu (ustnego) eliminacji okręgowych, zajął 10 miejsce

- Maja Biesiada - kl. Ia

Opiekun: p.Brygida Pluta -Maćkowska

Olimpiada Teologii Katolickiej:

- Marta Florczak - kl.IId - wyróżnienie na eliminacjach diecezjalnych

- Mateusz Półgrabia - kl.IIa

-Martyna Rzeźnik - kl.IIb

Opiekunowie: p.Danuta Drabińska, ks. Mariusz Budkiewicz

Olimpiada Języka Rosyjskiego:

- Monika Kosecka - kl.IIb

- Paulina Tymendor - kl.2b

Opiekun: p. Elżbieta Jankowska

Olimpiada Przedsiębiorczości:

- Michał Mieleszkiewicz - kl.IIIc

- Agnieszka Jeżak - kl.IIIa

- Klara Żak - kl.IIb

- Eryk Bazela - kl.IIb

Opiekunowie: p.Katarzyna Angerman, p.Aleksandra Pawelska

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

- Aleksandra Rosińska - kl.IIIb

- Kacper Krześniak - kl.Ib

Opiekunowie: p.Jolanta Fidler, p. Magdalena Wajman

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015
i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2015"

SPOT 2LO

GALERIA

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II

w Zduńskiej Woli

ul. Komisji Edukacji Narodowej 6

tel/fax (43) 823 61 94

Biuletyn Informacji Publicznej

Copyright ©2015 - 2 Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli \ Projekt i wykonanie - Rafał Pietrzak - Tworzenie Stron Internetowych