SPOT 2LO

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego

GALERIA

Biuletyn Informacji Publicznej
2LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
WALCZYMY DALEJ W KONKURSIE"WSZYSTKO O EURO" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Pawelska   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 20:19

W środę, 10-go grudnia, odbył się kolejny etap konkursu "Wszystko o Euro" organizowanego przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego.  Z wielką przyjemnością informuję, że nasz uczeń Bartosz Kołodziejek (III a) zakwalifikował się do trzeciego etapu, który odbędzie się w styczniu 2015 roku. Bartosz ma szansę wygrac atrakcyjne nagrody, m.in. laptopa oraz wyjazd studyjny do Brukseli w marcu przyszłego roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas trzeciego etapu konkursu!

 
MEDIA DAJĄ SZANSE NA INDEKS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gabriel   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 19:20

W piątek odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach organizowanego przez Instytut Dziennikarstwa (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) Uniwersytetu Warszawskiego i 15 wyższych uczelni z całego kraju. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Paulina Józefiak (II d) zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu w Warszawie. Nagrodą w konkursie jest indeks na studia dziennikarskie oraz staż w redakcji. Gratulujemy Paulinie ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie :)

 
SZLACHETNA PACZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gabriel   
piątek, 12 grudnia 2014 14:18

W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Szlachetna Paczka.Ideą projektu jest mądra pomoc ludziom w potrzebie. Dzięki zaangażowaniu Gabrieli Serafińskiej (3b) i Joanny Mazurek (2c) mogliśmy pomóc wybranej  rodzinie. Każda klasa przygotowała potrzebne produkty, które zostały spakowane i dostarczone do magazynu. Za zebrane pieniądze udało nam się zakupić kuchenkę gazową. Podsumowaniem projektu był koncert zorganizowany przez uczniów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i otwarte serca. Opiekunami uczniów są pani Anita Filipiak i Anna Gabriel.

 
,,Fascynująca fizyka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 09 grudnia 2014 11:01

Dagmara Piekarczyk (3a) zakwalifikowała się do III etapu (wojewódzkiego) konkursu ,,Fascynująca fizyka". Zawody odbędą się 7.01.2015 na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką empiryczną oraz wykorzystania poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz problemowych (nowych). Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Nauczycieli Ziemi Łódzkiej, Politechnika Łódzka oraz Liceum Ogólnokształcące PŁ i Pg nr15 w Łodzi. Gratulujemy Dagmarze oraz jej opiekunowi - p.Zdzisławowi Baluchowi.

 
DEUTSCH-WAGEN ZAWITA W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Pawelska   
poniedziałek, 01 grudnia 2014 16:08

W ramach prowadzonej od 5 lat ogólnopolskiej akcji promowania nauki języka niemieckiego będziemy gościc w naszej szkole Deutsch-Wagen. 9-go grudnia odwiedzą nas lektorzy, którzy zaprezentują innowacyjne pomysły związane z nauką języka, oraz zdobywaniem wiedzy o Niemczech. Deutsch-Wagen-Tour cieszy się ogromnym powodzeniem i został nagrodzony certyfikatem „EUROPEAN LANGUAGE LABEL" – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Tym bardziej cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły będą mieli szansę wziąc udział w tym przedsięwzięciu. Koordynatorem tej akcji jest p. Aleksandra Pawelska.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 22