SPOT 2LO

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego

GALERIA

Biuletyn Informacji Publicznej
2LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Sukces Kamila PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
poniedziałek, 29 września 2014 12:56

W dniach 18- 21 września 2014r na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się V Kongres Młodych Matematyków Polskich pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej. Głównym celem Kongresu było umożliwienie uzdolnionym matematycznie uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski bezpośredniego kontaktu z  naukowcami oraz koleżankami i kolegami z innych szkół. 600 uczestników Kongresu miało możliwość wysłuchania ciekawych wykładów wygłoszonych przez wybitnych matematyków polskich. Podczas Kongresu odbył się finał Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki, który jest organizowany corocznie przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Matematyczne. W czerwcu informowaliśmy , że do ścisłego finału zakwalifikowana została praca ucznia naszej szkoły - Kamila Klimkowskiego przygotowana pod kierunkiem Pani Renaty Długosz - nauczycielki matematyki. Miło nam poinformować, że praca naukowa Kamila dotycząca ,,pewnego równania funkcyjnego" została oceniona bardzo wysoko. Kamil zajął drugie miejsce, otrzymał Srebrny Medal, nagrodę pieniężną oraz nagrodę rzeczową. Od organizatorów zjazdu otrzymał także propozycję studiowania wg indywidualnego toku na Uniwersytecie Zielonogórskim od następnego roku akademickiego. To wielki sukces ucznia, jego opiekunki oraz zaszczyt dla szkoły. Serdecznie gratulujemy!

 
Utrwalił piękno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 16 września 2014 11:01

W Powiatowym Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem ,,Chrońmy nasz świat". Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii 15-18 lat zdobył nasz uczeń Bartłomiej Domagalski (kl 2c ) Jego fotografie: ,,W kroplach rosy" oraz ,,Motyli wdzięk" zyskały uznanie w oczach profesjonalnego jury. Opiekunem Bartka w tym konkursie była p.Katarzyna Angerman. Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 19 sierpnia 2014 08:59

Zapraszamy wszystkich uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015, która  odbędzie się 1 września br :

dla klas II i III o godz. 9.00

dla klas I o godz. 10.00

 
Sesja poprawkowa w naszej szkole - informacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 19 sierpnia 2014 08:13

Informujemy zainteresowanych absolwentów, że egzamin poprawkowy maturalny z matematyki odbędzie się 26 sierpnia br. w sali nr 9. Należy zgłosić się o godzinie 8.30 z dokumentem tożsamości. Obowiązują te same procedury egzaminacyjne, co w sesji wiosennej.

Uczniowie klas I i II przystępujący do egzaminów poprawkowych promocyjnych zgłoszą się do szkoły w następujących terminach:

  • egzamin z matematyki: 27 sierpnia br, godz. 9.00, sala 12;
  • egzamin z języka angielskiego: 27 sierpnia br, godz. 9.00, sala nr 1;
  • egzamin z WOS: 27 sierpnia br, godz. 10.30, sala nr 7;
  • egzamin z języka polskiego: 28 sierpnia br, godz. 9.00, sala nr 9;
  • egzamin z historii: 28 sierpnia br, godz. 11.00, sala nr 7.

Wszyscy zdający  zgłaszają się na egzamin kwadrans przed godziną rozpoczęcia.

 
Statystyk maturalnych ciąg dalszy.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 23 lipca 2014 09:52

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała kolejne dane po egzaminie dojrzałości. Dotyczą one niemal pół tysiąca szkół w województwie. Średnia zdawalność w Łódzkiem wyniosła 71%, a więc nasi absolwenci uzyskali wynik o 25% wyższy, niż średnia wojewódzka. Jednak dane o zdawalności to nie wszystko. Gazeta ,,Dziennik Łódzki" ( wydanie z 19.07.2014) opublikowała na podstawie informacji uzyskanych z OKE 3 zestawienia najlepszych szkół po obowiązkowych egzaminach pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W każdym zestawieniu znalazło się 8 szkół. Miło nam zakomunikować, że w zestawieniu dotyczącym wyników z języka polskiego nasze liceum znalazło się wśród najlepszych szkół (jako jedyne z rejonu Delegatury Sieradzkiej). Zajęliśmy 8 miejsce ale biorąc pod uwagę,że pierwsze miejsce zajęła szkoła, w której do egzaminu maturalnego przystąpił 1 uczeń i zdał go na 72,86% to możemy być dumni, że na nasze 65,17% zapracowali wszyscy absolwenci w liczbie 136. Pierwsza dziesiątka na pół tysiąca szkół to nie lada sukces. Gratulacje składamy nie tylko uczniom ale przede wszystkim  nauczycielom języka polskiego, bo to ich zaangażowanie, konsekwencja i mistrzostwo zawodowe złożyły się na ten sukces ! Do nas przychodzą  uczniowie nie tylko z najlepszymi świadectwami, a więc trzeba włożyć wiele  trudu, żeby wszystkich dobrze przygotować do egzaminu. Dziękujemy: p.Dorocie Jankowskiej, p.Annie Gabriel, p.Robertowi Pawłowskiemu i p.Wandzie Aleksandrowicz.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 19