SPOT 2LO

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego

GALERIA

Biuletyn Informacji Publicznej
2LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Puchar dla szkoły za celne strzały PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 21 października 2014 12:15

14 października br odbyły się zawody strzeleckie z okazji Dnia Edukacji organizowane przez klub strzelecki ,,Sokół" w Zduńskiej Woli. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Długosz i Marta Kujawiak (1c) oraz p.Tomasz Szewczyk. Drużynowo zajęli 2 miejsce i zdobyli puchar, ale w klasyfikacji indywidualnej Magda Długosz zajęła  1 miejsce w kategorii K-pn 20 a Marta Kujawiak - 2miejsce w kategorii K-pn 30. Gratulacje dla superstrzelców!

 
Sukcesy sportowe dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 21 października 2014 12:03

Reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w zawodach Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych na szczeblu rejonu, które odbywały się 2.X.br w Sieradzu. Zawodniczki zajęły   1 miejsce i zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 8.X.br w Łodzi. Tam zajęły 5 miejsce. Te wysokie miejsca wywalczyły: Aleksandra Pawlicka, Karolina Hesse, Maria Fabiańska, Patrycja Lewandowska, Wanesa Becalik, Marta Kujawiak, Magdalena Dobrzycka, Maria Piontek, Gabriela Serafińska, Paula Małocha, Angelika Majkowska, Joanna Piechal, Patrycja Michalik. Opiekunką dziewcząt jest p.Anna Płatek. Gratulujemy!

 
Święto Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gabriel   
piątek, 17 października 2014 12:26

16 października 2014 roku uczniowie nauczyciele i pracownicy szkoły obchodzili Święto Patrona Szkoły - Jana Pawła II. O godzinie 12 w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem WNMP odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez ks. Janusza Kęsickiego - nauczyciela religii w II Liceum Ogólnokształcącym. Starostwo Powiatowe reprezentowali pan Witold Oleszczyk - wicestarosta i pani Krystyna Niewiadomska Naczelnik Wydziału Edukacji. Przybyli także emerytowani nauczyciele. W trakcie mszy odbyło się ślubowanie klas pierwszych i przekazanie opieki nad sztandarem szkoły uczniom klas II. Ksiądz Kęsicki i pan Dyrektor Paweł Dzwonik w swoich wypowiedziach podkreślili  znaczenie nauk Jana Pawła II dla współczesnej młodzieży. Złożyli także życzenia pedagogom z okazji Święta Edukacji Narodowej, które obchodzono 14 października.

 
Sukces Kamila PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
poniedziałek, 29 września 2014 12:56

W dniach 18- 21 września 2014r na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się V Kongres Młodych Matematyków Polskich pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej. Głównym celem Kongresu było umożliwienie uzdolnionym matematycznie uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski bezpośredniego kontaktu z  naukowcami oraz koleżankami i kolegami z innych szkół. 600 uczestników Kongresu miało możliwość wysłuchania ciekawych wykładów wygłoszonych przez wybitnych matematyków polskich. Podczas Kongresu odbył się finał Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki, który jest organizowany corocznie przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Matematyczne. W czerwcu informowaliśmy , że do ścisłego finału zakwalifikowana została praca ucznia naszej szkoły - Kamila Klimkowskiego przygotowana pod kierunkiem Pani Renaty Długosz - nauczycielki matematyki. Miło nam poinformować, że praca naukowa Kamila dotycząca ,,pewnego równania funkcyjnego" została oceniona bardzo wysoko. Kamil zajął drugie miejsce, otrzymał Srebrny Medal, nagrodę pieniężną oraz nagrodę rzeczową. Od organizatorów zjazdu otrzymał także propozycję studiowania wg indywidualnego toku na Uniwersytecie Zielonogórskim od następnego roku akademickiego. To wielki sukces ucznia, jego opiekunki oraz zaszczyt dla szkoły. Serdecznie gratulujemy!

 
Utrwalił piękno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 16 września 2014 11:01

W Powiatowym Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem ,,Chrońmy nasz świat". Miło nam zakomunikować, że I miejsce w kategorii 15-18 lat zdobył nasz uczeń Bartłomiej Domagalski (kl 2c ) Jego fotografie: ,,W kroplach rosy" oraz ,,Motyli wdzięk" zyskały uznanie w oczach profesjonalnego jury. Opiekunem Bartka w tym konkursie była p.Katarzyna Angerman. Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 19