SPOT 2LO

Szkoła Odkrywców Talentów

LOGO SOT

Edukacyjne Wrota Regionu Łódzkiego

GALERIA

Biuletyn Informacji Publicznej
2LO im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 19 sierpnia 2014 08:59

Zapraszamy wszystkich uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015, która  odbędzie się 1 września br :

dla klas II i III o godz. 9.00

dla klas I o godz. 10.00

 
Sesja poprawkowa w naszej szkole - informacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
wtorek, 19 sierpnia 2014 08:13

Informujemy zainteresowanych absolwentów, że egzamin poprawkowy maturalny z matematyki odbędzie się 26 sierpnia br. w sali nr 9. Należy zgłosić się o godzinie 8.30 z dokumentem tożsamości. Obowiązują te same procedury egzaminacyjne, co w sesji wiosennej.

Uczniowie klas I i II przystępujący do egzaminów poprawkowych promocyjnych zgłoszą się do szkoły w następujących terminach:

  • egzamin z matematyki: 27 sierpnia br, godz. 9.00, sala 12;
  • egzamin z języka angielskiego: 27 sierpnia br, godz. 9.00, sala nr 1;
  • egzamin z WOS: 27 sierpnia br, godz. 10.30, sala nr 7;
  • egzamin z języka polskiego: 28 sierpnia br, godz. 9.00, sala nr 9;
  • egzamin z historii: 28 sierpnia br, godz. 11.00, sala nr 7.

Wszyscy zdający  zgłaszają się na egzamin kwadrans przed godziną rozpoczęcia.

 
Statystyk maturalnych ciąg dalszy.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 23 lipca 2014 09:52

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała kolejne dane po egzaminie dojrzałości. Dotyczą one niemal pół tysiąca szkół w województwie. Średnia zdawalność w Łódzkiem wyniosła 71%, a więc nasi absolwenci uzyskali wynik o 25% wyższy, niż średnia wojewódzka. Jednak dane o zdawalności to nie wszystko. Gazeta ,,Dziennik Łódzki" ( wydanie z 19.07.2014) opublikowała na podstawie informacji uzyskanych z OKE 3 zestawienia najlepszych szkół po obowiązkowych egzaminach pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W każdym zestawieniu znalazło się 8 szkół. Miło nam zakomunikować, że w zestawieniu dotyczącym wyników z języka polskiego nasze liceum znalazło się wśród najlepszych szkół (jako jedyne z rejonu Delegatury Sieradzkiej). Zajęliśmy 8 miejsce ale biorąc pod uwagę,że pierwsze miejsce zajęła szkoła, w której do egzaminu maturalnego przystąpił 1 uczeń i zdał go na 72,86% to możemy być dumni, że na nasze 65,17% zapracowali wszyscy absolwenci w liczbie 136. Pierwsza dziesiątka na pół tysiąca szkół to nie lada sukces. Gratulacje składamy nie tylko uczniom ale przede wszystkim  nauczycielom języka polskiego, bo to ich zaangażowanie, konsekwencja i mistrzostwo zawodowe złożyły się na ten sukces ! Do nas przychodzą  uczniowie nie tylko z najlepszymi świadectwami, a więc trzeba włożyć wiele  trudu, żeby wszystkich dobrze przygotować do egzaminu. Dziękujemy: p.Dorocie Jankowskiej, p.Annie Gabriel, p.Robertowi Pawłowskiemu i p.Wandzie Aleksandrowicz.

 
Świadectwa maturalne już rozdane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 02 lipca 2014 11:28

Z bijącym sercem czekaliśmy na wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Już w czerwcu media podawały niepokojące wieści, że może być bardzo źle. Być może tak było, ale nie u nas.

96% tegorocznych absolwentów odebrało 27 czerwca świadectwa

z rąk Pana Dyrektora i wychowawców. Niektórzy z nich osiągnęli imponujące wyniki 100% poprawnych odpowiedzi z matematyki czy języka angielskiego. Wszyscy zdali egzamin pisemny z języka polskiego i języka angielskiego, a ci, którym nie powiodło się z matematyki mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Teraz trzymamy kciuki za wyniki rekrutacji naszych absolwentów na uczelnie wyższe. Powodzenia!

 
Niech żyją wakacje! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wanda Aleksandrowicz   
środa, 02 lipca 2014 09:49

Zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.  Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta - Witold Oleszczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców - Marek Grzegorzewski. Pan Dyrektor podsumował osiągnięcia uczniów i nauczycieli, wymienił tych, którzy zdobywali laury w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Najlepsi w nauce i najaktywniejsi w sporcie oraz działalności społecznej otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 42 osoby z klas I i II otrzymały świadectwa z wyróżnieniem,  85 osób otrzymało nagrody książkowe, a Justyna Florczak, która reprezentowała szkołę na eliminacjach ogólnopolskich Olimpiady Teologii Katolickiej otrzymała nagrodę rzeczową od Rady Rodziców. Pan Dyrektor podziękował  Nauczycielom, Rodzicom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, która zaowocowała dobrymi wynikami naszych uczniów. Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIa pod kierunkiem p.Renaty Długosz. A teraz już TYLKO WAKACJE!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 18